Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją „Bezpieczeństwo na obszarach wodnych”. Autorem jest Paweł Kwiatkowski, ratownik wodny z wieloletnim doświadczeniem na różnego rodzaju obiektach od basenu krytego po morze bałtyckie, Ratownik Wodnej Grupy Szybkiego Reagowania Wodnej Służby Ratowniczej, ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, instruktor pływania oraz sternik motorowodny. Motywacją do powstania materiału było webinarium, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć.

 

W ramach realizacji obszaru bezpieczny wypoczynek – Wycieczki turystyczne w góry, odbyło się webinarium z Przewodnikiem Sudeckim panem Mirosławem Kabatem. Omówione zostały  podstawowe zasady organizacji wycieczek górskich, zasady zachowania bezpieczeństwa w górach, co należy zabrać na wycieczkę górską – ekwipunek. Spotkanie to zaowocowało przygotowaniem przez uczniów klasy 2W – Pawła Nowaka i Miłosza Zięby, prezentacji na temat podstawowego wyposażenia, które należy zabrać na wycieczkę w góry.

 

Obejrzyjcie poniższy film „Bezpieczne korzystanie ze sprzętu sportowego na siłowni”. Niech będzie inspiracją do ćwiczeń. Film powstał przy udziale uczniów IVLO w Wałbrzychu: Kuby Nizińskiego (Górnik Wałbrzych- koszykówka), Miłosza Barana, Dominika Płużki (KPS Chełmiec Wałbrzych -siatkówka) z kl. 2A.

Przewiń do góry