W dniach 3-6 czerwca 2024 roku odbył się czterodniowy poligon dla klas policyjnych. Był to już drugi wyjazd tych klas do Kokotka koło Lublinca. W tegorocznej edycji naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 1D i 2D. Liczymy, że te zmagania na poligonie staną się naszą coroczną tradycją.

Zajęcia były prowadzone przez doświadczonych instruktorów, w tym czynnych oraz emerytowanych funkcjonariuszy służb specjalnych. Uczniowie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności strzeleckie z broni palnej oraz brać udział w zajęciach poszukiwawczo-taktycznych, korzystając z krótkofalówek.

Wielką radość uczestnikom sprawiły gry terenowo-taktyczne z użyciem markerów do paintballa. Młodzież dzielnie pokonywała swoje słabości i zmęczenie. Na zakończenie szkolenia wszyscy uczestnicy otrzymali Certyfikaty ukończenia obozu oraz naszywki upamiętniające udział w poligonie.

Nad prawidłową organizacją szkolenia i bezpiecznym przebiegiem zajęć czuwali : komendant poligonu mgr Sławomir Tokarz oraz opiekunowie z IV LO mgr Agnieszka Ranowicz, mgr Mikołaj Grzeszak i aspirant Paweł Głębocki.

 

Przewiń do góry