W dniach 04-18.10.2023 Julia Obuchowska  uczennica naszej szkoły z klasy 2S, wraz z trenerami odwiedziła kraj kwitnącej wiśni - Japonię. W tym czasie w Tokyo odbywały się 13 Mistrzostwa Świata Open w Karate Shinkyokushin, dyscyplinę, którą Julia trenuje już od ponad 13 lat. W tym czasie odbywało się również światowe seminarium szkoleniowe i egzaminy dla dorosłych na 3, 4 i 5 Dan. Mistrzostwa Świata Open rozgrywane są tak jak Olimpiada co 4 lata i odbywają się tylko w Japonii.
Po zawodach Julia miała możliwość porozmawiania, a także zrobienia pamiątkowych zdjęć z czołowymi zawodnikami z całego świata.Julia uczestniczyła również w Sayonara Party, czyli uroczystym bankiecie na ponad 1000 osób, które odbyło się po zakończeniu Mistrzostw Świata w jednym z największych hoteli w Tokyo czyli Tokyo Dome.
Julia odwiedziła również Dojo ( sale treningową) oraz grób założyciela karate Kyokushin Sosai Masutatsu Oyamy. Poza wszystkimi atrakcjami związanymi z karate, Julia zwiedziła kawałek Japonii. Była między innymi we wcześniejszych stolicach Japonii, czyli w Kamakurze i Kioto, gdzie zwiedziła m.in. dzielnicę Gion gdzie można jeszcze zobaczyć, jak ktoś ma szczęście prawdziwe Gejsze. Zwiedziła również piękne Świątynie, ogrody Cesarskie i Posąg Wielkiego Buddy, a także wiele innych pięknych miejsc. Poznała trochę kultury Japonii oraz spróbowała wielu japońskich potraw.

 

Przewiń do góry