W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy w szkole Dzień Kadeta. W ramach obchodów 50 kadetów klas mundurowych w dniach 19.05.2023-20.05.2023 wzięło udział w Szkolnych Manewrach Klas Mundurowych. Pierwszego dnia uczniowie sprawdzili swoją wytrzymałość fizyczną na torze sprawnościowym oraz biorąc udział w Beep teście. Konkurencje przygotowane przez organizatorów nawiązywały do testów sprawnościowych, w jakich uczestniczą osoby ubiegające się o pracę w wojsku, policji czy straży pożarnej. Drugi dzień manewrów rozpoczął się pobudką o szóstej rano. Po śniadaniu zespoły kadetów składające się z przedstawicieli poszczególnych typów klas, rywalizowały w różnych konkurencjach sprawdzających ich wiedzę z zakresu pożarnictwa, ratownictwa, wojskowości oraz bezpieczeństwa publicznego.

Na podstawie uzyskanych wyników Komitet Organizacyjny manewrów wyróżnił najlepszą kadetkę: Roksanę Kuśnierz uczennicę klasy 3W  oraz najlepszego kadeta Macieja Radzikowskiego ucznia klasy 3W.

23 maja 2023r. uczniowie klasy 2W pod opieką prof. Seweryna Smędry przygotowali  akademię z okazji Dnia Kadeta. W uroczystości uczestniczyli: przedstawiciel WCR w Kłodzku mjr Piotr  Grucela, żołnierze z 10 Wrocławskiego Pułku Dowodzenia we Wrocławiu, grono pedagogiczne oraz uczniowie klas mundurowych. Kadeci z klasy 2W przybliżyli zebranym historię kadetów oraz obchodów Dnia Kadeta. Decyzją Dyrektor Szkoły obchody Dnia Kadeta weszły w kanon cyklicznych uroczystości organizowanych w IV Liceum Ogólnokształcącym.

 

Przewiń do góry