W dniu 28.02.2022r  my - uczniowie klasy 3W  - wczesnym porankiem wyjechaliśmy na szkolny poligon do jednostki wojskowej 10 Pułku Dowodzenia we Wrocławiu .Pobyt w jednostce wojskowej trwał 5 dni.

Program zajęć szkoleniowych obejmował: 50 h szkolenia z taktyki, szkolenia strzeleckiego, rozpoznania wojskowego, szkolenia inżynieryjno-saperskiego, OPBMR-obrona przed bronią masowego rażenia, POP-powszechna obrona przeciwlotnicza, łączności, szkolenia medycznego, zabezpieczenia logistycznego.

Program dnia zaczynał się o godzinie 6.00 rano, porannym rozruchem fizycznym, następnie trwającym z przerwami dziewięciogodzinnym szkoleniem praktyczno – teoretycznym, a kończył się o godzinie 22.00 capstrzykiem – ciszą nocną.

Szkolenie wojskowe było bardzo wyczerpujące, ponieważ wymagało od nas dużej sprawności i kondycji fizycznej, wiedzy i umiejętności. Pomogło nam zrozumieć, co to znaczy praca w grupie i odpowiedzialność jeden za drugiego, co to znaczy „wyjść” ze swojej strefy komfortu, poznania naszych granic możliwości psychicznych i fizycznych. Celem teoretycznym obozu było przekazanie nam cennych informacji na temat żołnierskiego zachowania oraz pokazanie nam, jak funkcjonuje wojsko na co dzień.

Obóz zakończył się  otrzymaniem certyfikatu ukończenia szkolenia z wynikiem pozytywnym. Wśród nas znalazły się osoby, które zostały wyróżnione przez dowódcę jednostki płk. Dariusza Dejnekę

Kadeci oraz żołnierze którzy otrzymali wyróżnienie to :

kadet Kewin Baran

kadet Marcin  Hertmanowicz

szer. Paweł Nowak

szer. Wiktoria Szatny

szer.  Mateusz Krut

Uczniowie klasy 3W biorący udział w obozie szkoleniowym: Emilia Adamczyk, Kacper Buczek, Piotr Garncarek, Jakub Janczyk, Jakub Kołczyk, Kacper Łoziński, Damian Moczadłowski, Kacper Nyklarz, Dominik Obuchowski, Kacper Rakowski, Hubert Rzepecki, Paweł Skóra, Miłosz Zięba.

Film udostępniony przez 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia

 

 

 

Przewiń do góry