18 marca, jak co roku uczestniczyliśmy w tradycyjnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę 

- Drodzy maturzyści. Przybywacie tutaj wzorem swoim poprzedników szukając u Matki Bożej pociechy, światła i umocnienia w tym trudnym czasie. Pragniecie doświadczyć wspólnoty wiary i umocnienia w dobrych postanowieniach. Zaczerpnąć ze źródła wody żywej i zbliżyć się do Boga, powierzyć swoje życie Matce Najświętszej, która prowadzi nas do Jezusa - witał pielgrzymów w Kaplicy Cudownego Obrazu jeden z paulinów.

Mszy św. w intencji maturzystów przewodniczył bp Marek Mendyk, który wygłosił również do zebranych homilię.

- Od wieków przybywają tu do tego wyjątkowego miejsca, które jest świątynią całego narodu, pokolenia Polaków, by pokornie i wytrwale prosić w ważnych intencjach życiowych. Przybywają także maturzyści, by prosić nie tylko o szczęśliwe zdanie egzaminu dojrzałości, by ocena była jak najlepsza; przychodzą tu, aby zdać egzamin z życia, by właściwie odczytać swoje życiowe powołanie, aby to życie było udane i szczęśliwe, by było ono wynikiem słusznych decyzji; takich, których po latach nie będziecie żałować - zauważył zawierzając młodzież opiece Jasnogórskiej Pani.

Pod koniec celebry natomiast głos zabrał ks. Marek Korgul, dyrektor wydziały katechetycznego, dziękując za pomoc w przygotowaniu pielgrzymki katechetom i uczniom IV LO w Wałbrzychu, II LO w Wałbrzychu i LO w Świebodzicach.

Po akcie zawierzania i przerwie na posiłek natomiast zaprosił tegorocznych maturzystów do auli o. Kordeckiego, gdzie wygłosił do nich konferencję ks. Paweł Antosiak ze stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ostatnim punktem było natomiast wspólne nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Dziękujemy naszej młodzieży na zaangażowanie się oraz piękną dojrzałą postawę.

Opiekunami byli nauczyciele ks. Bartosz Kocur oraz diakon Wojciech Dąbrowski

 

 

Przewiń do góry