WIGILIA 2023

Jak co rok spotkaliśmy się w wieczór wigilijny przy odświętnie udekorowanym stole. W podniosłej atmosferze składaliśmy sobie życzenia świąteczne. W kolacji wzięli udział wszyscy wychowankowie i wychowawcy. Po przemówieniu Pani kierownik Hanny Zakrzewskiej, życzącej wszystkim wesołych świąt, podzieliliśmy się opłatkiem i częstowaliśmy tradycyjnymi potrawami. Przy świecach i świątecznej muzyce spędziliśmy ze sobą ten niezwykły czas.

 


MIKOŁAJKI

 

W tym roku Mikołajki w Internacie „Julia” okazały się pyszną i kreatywną zabawą. Ubieranie choinki  i dekorowanie pierników przygotowanych przez wychowanków internatu, stały się okazją do wprowadzenia bożonarodzeniowego klimatu. Każdy miał okazję poćwiczyć dekorowanie lukrem pierniczków, wykonać imponujące dekoracje I napełnić do syta brzuszki.

 


ANDRZEJKI

Wigilia świętego Andrzeja to tradycyjny wieczór wróżb. Dziewczęta usiłowały w tym dniu dowiedzieć się o swym przyszłym losie. Święty Andrzej miał pomóc dziewczętom w odkryciu przyszłości, chłopcy gromadzili się na podobne wróżby w wigilię świętej Katarzyny, czyli 4 listopada. Jednak katarzynki były mniej atrakcyjne od dziewczęcych andrzejek i z czasem uległy zapomnieniu. Obecnie oba obrzędy zostały połączone i są obchodzone jako „andrzejki”. Jest wtedy okazja, by z przyjaciółmi poznać andrzejkowe wróżby, przesądy i zaklęcia.
30 listopada 2023 r. został zorganizowany w naszej „Julii” wieczór wróżb andrzejkowych. Pomieszczenie, w którym młodzież wróżyła sobie przyszłość zostało pięknie przystrojone i przy świecach oraz przyciemnionych lampkach nasi wychowankowie bawili się następującymi wróżbami:

·         Wróżba z wykorzystaniem 3 talerzy

·         Przekłuwanie serca

·         Przestawianie lewych butów w kierunku drzwi

·         Rzucanie skórki z obranego jabłka przez lewe ramię w tył

·         Wykorzystanie symboliki cyfr – daty urodzin

·         Lanie wosku przez dziurkę od klucza

 


OTRZĘSINY

 

Dnia 9 października 2023 r. odbyły się w naszym internacie „Julia” Otrzęsiny nowych wychowanków. Impreza rozpoczęła się od przejścia pod stolikami i pokonania przeszkód takich jak hula hop i skakanka. Następnie oficjalnie powitano wszystkich uczestników, życząc udanej zabawy. W części artystycznej nowi wychowankowie musieli wziąć udział w następujących zadaniach.

 

1. Test wiedzy o internacie

2. Picie mleka z talerzyka bez użycia sztućców

3. Konkurs na najładniejszego kota

4. Zaśpiewanie piosenki miaucząc

 

Po części artystycznej, która przysporzyła wiele radości nastąpiło uroczyste ślubowanie oraz wręczenie certyfikatów.

 


WYBORY MŁODZIEŻOWEJ RADY INTERNATU

 

Dnia 2 października 2023 roku zostały przeprowadzone w Internacie „Julia” wybory. Największą ilość głosów otrzymali Marcel Matujzo i Anna Papaj, którzy w roku szkolnym 2023/2024 poprowadzą Młodzieżową Radę Internatu. Pozostali kandydaci: Oliwia Gawroniuk, Karolina Zięba, Iga Motylska i Magda Dembińska pozostają członkami MRI.

 


DZIEŃ CHŁOPAKA

 

Zgodnie z tradycją 30 września obchodzony jest Dzień Chłopaka. W naszym internacie zawsze pamiętamy, aby uczcić ten dzień jak najcieplej i tym razem jak najsłodziej. Nasze dziewczyny pod bacznym okiem wychowawczyń przygotowały drobne prezenty oraz upiekły ciasteczka. Wesołej atmosferze towarzyszyła muzyka, tańce oraz konkursy. Maszyna z popcornem uwieńczyła całość bardzo udanej imprezy.

 


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

 

W niedzielę 3 września 2023 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Internacie „Julia”. W tym dniu zorganizowano również pierwsze spotkanie z nowymi wychowankami i ich rodzicami. Na spotkaniu została przedstawiona kadra wychowawców oraz regulamin i zasady panujące w internacie.

Rozpoczęcie Roku Szkolnego.jpeg


DZIEŃ KOBIET

 

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca od 1910 roku. W tym dniu mężczyźni wręczają znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki. Również w naszym internacie nie zapomniano o tym jakże pięknym i ważnym dniu. Wszystkim mniejszym i większym, młodszym i starszym kobietkom zostały złożone życzenia i wręczone drobne prezenciki, bombonierki i kwiatki.

Dzień Kobiet.jpeg


 

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W WAŁBRZYCHU

 

Sofokles powiedział kiedyś „ Tylko szlachetne czyny są trwałe”. My mieszkańcy i wychowawcy  internatu zgadzamy się z tym w 100 %. Otwieramy nasze serca i pomagamy zwierzątkom ze Schroniska w Wałbrzychu.

 


WIGILIA

 

Zgodnie z tradycją naszego internatu 20 grudnia 2022 spotkaliśmy się przy wigilijnym stole. W podniosłej atmosferze, okraszonej śpiewanymi przez naszych wychowanków kolędami, składaliśmy sobie życzenia świąteczne, dzieliliśmy się opłatkiem i częstowaliśmy tradycyjnymi świątecznymi potrawami. W wigilii uczestniczyli wszyscy wychowankowie, wychowawcy oraz Pani kierownik, która rozpoczęła wigilię życzeniami świątecznymi. Akompaniament gitary doskonale uświetnił ten podniosły akcent.

 


 

MIKOŁAJKI - KONKURS NA NAJPIĘKNIEJ PRZYSTROJONY " POKÓJ BOŻONARODZENIOWY"

                             

Dnia 6 grudnia, w „ Mikołajki” został przeprowadzony konkurs na najpiękniej, świątecznie przystrojony pokój. W konkursie udział wzięli wszyscy wychowankowie. Gratulujemy zwycięzcom, a afekty ich pracy prezentujemy poniżej w zamieszczonych zdjęciach.

 


ANDRZEJKI

 

29 Listopada 2022 zostały zorganizowane Andrzejki w Internacie „ JULIA”. Nasza młodzież chętnie przystąpiła do andrzejkowych zabaw, wśród których było tradycyjne lanie wosku, marsz butów, rzucanie obierek z jabłek, poznawanie imion swoich drugich połówek i wróżby andrzejkowe. Efekty lania wosku i innych wróżb przedstawione są na zdjęciach.

 


WARSZTATY W INTERNACIE JULIA

09.11.2022 odbyły się w naszym internacie warsztaty . Na zaproszenie Pani Magdaleny Sadowskiej przybył do Internatu  „Julia” psycholog Jacek Balazs, pracujący na co dzień w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Wałbrzychu. Głównym tematem spotkania były rozmowy o organizacji czasu wolnego i efektywnego uczenia się. Warsztaty cieszyły się sporym zainteresowaniem, nasi wychowankowie aktywnie uczestniczyli w ich przebiegu. Jesteśmy przekonani o efektywności przeprowadzonych rozmów.

 


 

 

OTRZĘSINY 2022

W środę 12.10.2022 w Internacie” Julia” oficjalnie przyjęto nowych wychowanków do grona mieszkańców . Zabawy i „przysięga” przypieczętowała legalną obecność wśród społeczności internackiej.               W imprezie  wzięło udział 23 „pierwszorocznych” oraz starsi wychowankowie. Na początek pierwszaki musiały przy dźwięku szkolnego dzwonka pokonać tor przeszkód za co otrzymali „kocie korony” na głowy. Następnie uczestnicy brali udział w kolejnych konkurencjach:

1. Test wiedzy o internacie

2. Picie mleka z płaskich talerzy

3.Karaoke

4.Taniec z balonami

5.Zabawa polegająca na przemieszczaniu kartonowego pudełeczka.


 Nasze „ świeżaki” dzielnie przeszły wszystkie te próby, wykazując się zwinnością , sprytem, wiedzą, talentem i humorem. Śmiechu było co niemiara.  Na zakończenie „koty” złożyły uroczystą przysięgę przed starszyzną internacką i z rąk Pani kierownik Hanny Zakrzewskiej otrzymały Certyfikaty potwierdzające przyjęcie do grona społeczności Internatu „Julia” oraz drobne upominki. 

 


 

DZIEŃ CHŁOPAKA W INTERNACIE „ JULIA”

 

Dzień Chłopaka to święto, które ma swoje stałe miejsce w kalendarzu i obchodzone jest 30 września. Jest to ulubione święto nie tylko chłopców, którzy w tym dniu otrzymują upominki, ale także dziewczyn, które skrupulatnie przygotowują się do tego dnia. Tak też było u nas w internacie „Julia”, gdzie nasze dziewczyny wykazały się zdolnościami kulinarnymi, same przygotowały słodkości w postaci ciast i babeczek i zorganizowały zabawę taneczną. Chłopcy otrzymali również smakowite prezenty i własnoręcznie zrobione bransoletki. Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.

Jeszcze raz życzymy wszystkim chłopcom wszystkiego co najlepsze!!!

 


ROK SZKOLNY 2022/2023 W INTERNACIE „JULIA”

 

W ostatni dzień wakacji  Internat „Julia” rozpoczął nowy rok szkolny 2022/2023. W tym dniu kierownik internatu i wszyscy wychowawcy ciepło przyjęli wszystkich wychowanków, zarówno tych, którzy przybyli do nas po raz pierwszy jak i tych, którzy już nie jeden rok spędzili z nami. Dzień zakończyliśmy spotkaniem z nowymi wychowankami i ich rodzicami, na którym Pani kierownik Hanna Zakrzewska przedstawiła szczegółowo zasady funkcjonowania internatu oraz omówiła metody pracy wychowawców i współpracy z rodzicami.

Mamy nadzieję, że nasza młodzież będzie zadowolona z pobytu w internacie i życzymy wszystkim udanego i szczęśliwego roku szkolnego.

Nowi wychowankowie w internacie.jpeg


DZIEŃ DZIECKA W INTERNACIE „ JULIA”

W środę 1 czerwca 2022 r. z okazji Dnia Dziecka został zorganizowany wieczór kalamburów. Zagadki związane były z finansami i przysłowiami. Nie sprawiły naszym wychowankom żadnego problemu, ale za to przyniosły mnóstwo śmiechu i radości. I właśnie tej radości i uśmiechu życzymy na co dzień wszystkim małym i dużym dzieciom :-)

 


POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

20 kwietnia 2022 r. w Internacie „ Julia” odbyło się pożegnanie maturzystów. Dominika, Agata, Amelia, Marzenka, Szymon, Krzysztof, Antek, Mateusz i Patryk dziękujemy Wam za wspólne, przemiłe lata i życzymy Wam powodzenia w dalszym dorosłym życiu.

 


DZIEŃ KOBIET

Dnia 8 marca obchodziliśmy w Internacie „ Julia” Święto Kobiet. Wszyscy chłopcy ( Ci młodsi i starsi) nie zapomnieli złożyć pięknych życzeń oraz podarować każdej kobiecie piękną różę.

Dzień Kobiet.jpeg


WYSTAWA OBRAZÓW NASZEJ WIKTORII

Od 4 stycznia  w naszej jadalni w Internacie "Julia" możemy podziwiać obrazy wykonane przez naszą niezwykle utalentowaną wychowankę Wiktorię. Wiktoria rozwijaj swój talent! A my wszyscy trzymamy kciuki i życzymy aby kiedyś Twój talent mógł podziwiać cały świat.

 


Andrzejki w naszym Internacie


„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”

 

Andrzejki od dawna są tradycyjnym wieczorem wróżb, mającym magiczną moc i pozwalającym spojrzeć w przyszłość. Początkowo traktowano je bardzo poważnie i wróżby odprawiano indywidualnie, natomiast współcześnie to wspaniała okazja do dobrej  niezobowiązującej  zabawy. I taką właśnie zabawę zorganizowaliśmy w naszym Internacie „Julia” dnia 30 listopada 2021 roku dla Naszych wychowanków. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów, a największą popularnością cieszyło się tradycyjne lanie wosku przez dziurkę od klucza, losowanie karteczek z imionami swoich przyszłych wybranków i ciasteczkowe wróżby. Mamy nadzieję, że wszystkie dobre przepowiednie się sprawdzą J

 

Andrzejki

 

Otrzęsiny

 

Zakwaterowanie

 

Przewiń do góry